Evden Eve Nakliyat Hazırlığında Önemli Sorular

EVDEN EVE NAKLİYAT HAZIRLIĞINDA ÖNEMLİ SORULAR VE CEVAPLARI

Evden eve nakliyat hazırlığında önemli sorular,çok sık gerçekleşen bir iş olmadığından daha önce edindiğimiz tecrübeleri de hatırlamak çok kolay olmuyor. Bu nedenle taşınma işini daha kolay ve rahat nasıl gerçekleştirilebilir diye kafa yorduğumuz her seferde şu sonuca varıyoruz? Bilinçli olmak. Eğer her aşama hakkında bilgili olursak yanlış tercihte bulunma olasılığımız o kadar daha az olacaktır. Evden eve nakliye hazırlığında olan ev sahipleri için kafalarına takılmış olan soruları derleme gereği duyarak bir makale halinde en önemli 3 kriteri sizin için derledik.

Nakliyat Firmaları Neden Evimin Oda Sayısı İle Bu Kadar İlgileniyorlar?

Çünkü oda sayısından giderek eşyanızın ne kadar hacim kaplayabileceklerini kestirmeye çalışıyorlar. Kaç taşıma elemanının geleceği, ne kadar paketleme malzemesi alınacağı, nasıl bir nakliyat kamyonunun gönderileceği hep bu oda sayısı ile belirlenmektedir. Özetle evinizin oda sayısı evden eve nakliyat için çok çok önemli bir bilgidir. Eğer balkon ve kilerinizde veya başka bir yerde de eşyanız varsa bunları da nakliyat firması ile paylaşmayı ihmal etmeyin.

Eşyalarımı Kendim Paketlersem Nakliyat Fiyatında Ne Kadar İndirim Alabilirim?

Eşyalarınızı siz paketlerseniz özellikle ufak tefek eşyaları, giysileri ve mutfak malzemelerini eviniz de bulunan eşya miktarı ile orantılı olacak şekilde 100 – 300 TL arasında bir indirim alabilirsiniz. Evden eve nakliyat fiyatları içerisine nakliyat firması ile anlaşma yapmadığınız takdirde bazı durumlar girmemektedir.Ancak burada unutulmaması gereken en önemli nokta eğer iyi bir paketleme yapmadıysanız taşıma sırasında kolinin dışında herhangi bir çökme, yırtılma ve ezilme olmadıysa sorumluluk sizdedir. Bu nedenle iyi bir paketleme yapmalısınız eğer ben bu riski almak istemiyorum diyorsanız bırakın nakliyat firması yapsın. Koltuk paketleme, gardırop sökme işlerine girmenizi önermiyoruz hem sizin için çok zahmetli hem de fiyata beklediğiniz gibi bir etkisi yok denecek kadar azdır.

Taşınmak İçin En İyi Günler Cumartesi Ve Pazar mıdır?

Eğer gün seçeme konusunda esnekseniz size kesinlikle Cumartesi ve Pazar günlerini tavsiye etmeyiz. Evden eve nakliyat firmalarının en yoğun çalıştığı günlerdir. Yoğunluk demek baş ağrısı, acele, işi bir an önce bitirip yeni işe yetişmek demektir. Bu nedenle biz nakliyat firmalarının en boş olduğu Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini tavsiye ediyoruz.

Tıkla Ara