Evden Eve Nakliyatta Hazırlık Sırası

previous arrow
next arrow
Slider

Evden Eve Nakliyatta Hazırlık Sırası

Evden eve nakliyat’ta  hazırlık sırası. Yeni bir işlemi her ne kadar heyecan verici bir deneyim olsa da taşınma işlemleri yorucu ve stresli geçer. Bu süreçte yapılması gereken bir çok iş ve ilgilenilmesi lazım olan bir yığın detay çıkar. Tüm bu karmaşa içinde dikkatinizden kaçan, dalgınlığınıza gelen önemli noktalar da bulunabilir. Bugünkü yazıda evden eve nakliye işlemlerine dair hazırlıklardan bahsederken çok sık yapılan hatalardan söz edeceğiz. Ama öncesinde stresli ve yorucu bir evre olan eşya taşıma sürecini kolaylaştırmaya dair bazı bilgiler verelim.

Yapmanız Gereken İlk İşlem

İlk olarak yapmanız gereken adım temizlikten başlar. Ne de olsa eşyaları yerleştirdikten sonra temizlik yapamazsınız. Tabii bu aşamada boya badana ve tesisat işlerinin bitirilmesi gerekiyor. Yoksa her bir işlem sırasında eviniz yine kirlenir ve yaptığınız temizliğin bir anlamı kalmaz. Evden eve nakliyat firmaları size temizlik şirketi önermesi konusunda yardımcı olacaktır. Kısacası yeni bir eve taşınırken ilk olarak yeni mekanın temizliğini hallediyoruz.  Temizlikten sonra sıra eşya paketlemeye gelir. Eşyaları paketlemek için yalnızca kutu tedarik etmeniz yeterli değil. Koliler dışında paket ipliği, makas, tornavida, kontrol kalemi, bolca gazete kağıdı gibi malzemelere de ihtiyacınız olacaktır. Küçük gibi görünen ancak yorulmamanız ve zaman harcamamanızı kolaylaştıracak malzemeleri en baştan hazırlarsanız eşyalarınız da hasar görmemiş olur.

Evden Eve Nakliyatta Son İşlemler

Sıra geldi paketleme işlemine… Öncelikle kitap, tabak, giysi gibi kutulara sığabilen küçük eşyalarınızı kolilere yerleştirerek hem onları darbelerden korumuş oluyorsunuz hem de kirlenmelerinin önüne geçiyorsunuz. Ayrıca kolileme işlemi esnasında her bir kutuya içinde hangi eşyanın bulunduğunu yazarak boşaltma esnasında da sorun yaşamazsınız. Bardak gibi özellikle cam malzemeden yapılmış eşyalarınızı ise kolilemeden önce gazete kağıtlarına sararsanız ekstra koruma sağlamış olursunuz.  Buzdolabı, fırın gibi beyaz eşyaların taşınmasını ise kendi başınıza halletmek yerine evden eve nakliyat fiyatlarına bakmalısınız. Böyle taşınma sırasında kırık, hasar gibi problemlerin önüne geçer aynı zamanda ağır eşya taşımaktan ötürü bel sakatlığı yaşamak gibi sağlık sorunlarına karşı da tedbir almış olursunuz. Çamaşır makineniz için varsa emniyet kilitlerini yanınızda bulundurun. Mutfağınız yakın bir mesafedeyse ilk olarak buzdolabını yerleştirin, böylece kısa sürede yiyeceklerinizi yerleştirebilir, rutin hayatınıza dönmeyi hızlandırabilirsiniz.Call Now Button0554 168 28 70 Tıkla Ara